• Yazın
  • info@cepheinsaat.com

Alüminyum Cephe Uygulamaları

Alüminyum Kompozit Cephe Uygulamaları

Alüminyum Kompozit Panel giydirme cepheler, dünyada ilk kullanılan sistem olduğundan kullanımı çok yaygındır. Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan bu sistem üretim ve montaj kolaylığı sayesinde düşük maliyetlere yapılabilmektedir.

Alüminyum Kompozit Panel Cepheler İle Modern Kullanışlı Dekoratif Binalar...

Alüminyum düşey griyajların, kattan kata çelik veya alüminyum ankrajlar vasıtasıyla betonarme döşemeye bağlanması ile oluşur. Geçilen açıklığın kattan kata yüksekliği ve rüzgar yükü, düşey griyajın kesitini belirler. yatay griyajın kesiti ise cam yükü ve geçtiği mesafeye bağlıdır.

Uygulanan cepheye göre üretilen ısıcamlar cepheye takılarak, camların arasındaki derzler yatay ve düşey kapak profilleriyle kapatılır. Dışta kullanılan kapak profillerinden yatay veya düşey olanı isteğe bağlı olarak kullanılmayıp yarı kapaklı sistem uygulanabilir. Kullanılmayan kapak yerine camların arasındaki derze, seçilen sisteme göre fitil takılır veya silikon çekilir.

Doğal havalandırma gerektiren yerlerde, cephe içi dışa açılır gizli kanat veya normal içe açılır kanat uygulanabilir.

 alüminyum cephe giydirme, dış cephe kaplama sistemleri, cephe kaplama, cephe giydirme, kompozit panel, alüminyum cephe, giydirme cephe, silikon cephe, cephe giydirme sistemleri
  • 0532 050 61 53Ücretsiz Keşif
  • info@cepheinsaat.comBize Yazın
  • Kurna Mh. Kurnaköy Ömerli
    Bağlantı Yolu Cd. No:2/1 Pendik/İstanbul